Wtyczka WordPress - Aruba HiSpeed Cache

Dlaczego korzystanie z wtyczki Aruba HiSpeed Cache jest istotne?


HiSpeed Cache przechowuje pamięć podręczną multimediów w pamięci serwera, dzięki czemu czas ładowania strony przy kolejnych odwiedzinach jest znacznie skrócony. Zwiększa to poziom zadowolenia użytkownika oraz podnosi ranking strony internetowej w przeglądarkach.
 
Wtyczka Aruba HiSpeed Cache może być wykorzystywana jedynie w przypadku, gdy WordPress jest aktywowany na platformie Hostingowej FORPSI (Linux, WP Ready).

 
Jak działa wtyczka?


Aruba HiSpeed Cache to wtyczka, która łączy się bezpośrednio z usługą HiSpeed Cache platformy hostingowej FORPSI i automatyzuje zarządzanie pulpitem nawigacyjnym WordPress, bez konieczności korzystania z panelu administracyjnego domeny.
 
Wtyczka działa jedynie jeśli usługa HiSpeed Cache jest aktywna; sama aktywacja zajmuje do 15 minut, więc informacja o braku wykorzystywania pamięci podręcznej może się pojawiać do czasu zakończenia operacji; więcej szczegółów znajduje się w naszych poradnikach.

Wtyczka służy do opróżniania pamięci podręcznej, gdy multimedia, takie jak posty, strony, artykuły itp., w Twojej witrynie są aktualizowane. W zależności od rodzaju zawartości można wybrać różne opcje usuwania pamięci podręcznej.


Instalacja i konfiguracja wtyczki


W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy domena jest hostowana na jednej z usług wspomnianych wcześniej. Istnieją dwa sposoby instalacji wtyczki:
  1.  Przejdź do panelu WordPress i skorzystaj z instrukcji dostępnej w tym poradniku w celu dodania wtyczki. Można ją wyszukać pod nazwą Aruba HiSpeed Cache;
  2.  Przejdź na stronę wordpress.org i pobierz pakiet Aruba HiSpeed Cache, który powinien następnie wyświetlać się w przestrzeni FTP w lokalizacji "/wp-content/plugins".


Konfiguracja wtyczki odbywa się poprzez panel WordPress. Należy wykonać następujące kroki:

  1. Przejdź do panelu WordPress
  2. Kliknij na Wtyczki -> Zainstalowane wtyczki w menu po lewej stronie
  3. Kliknij na "Włącz" pod nazwą wtyczki
  4. Przejdź do Ustawień danej wtyczki: zostanie otwarta strona wyświetlająca rodzaje pamięci podręcznej (artykuły, komentarze, itp.), którymi można zarządzać. Możliwe jest ustawienie odrębnych funkcji dla poszczególnych kategorii; Uruchomiona wtyczka HiSpeed Cache pozwala na automatyczne (lub manualne) usuwanie pamięci podręcznej za każdym razem, gdy post jest aktualizowany, co przyśpiesza działanie strony. Rekomendujemy wykorzystanie domyślnej konfiguracji ustawień.
  5. Przycisk "Delete cache" usuwa pamięć podręczną z całej strony internetowej, nawet jeśli opcja automatycznego czyszczenia pamięci podręcznej nie jest zaznaczone.

    Poniżej znajduje się przykład ustawień; mogą się one różnić w zależności od wymagań użytkownika.

Wyloguj się z panelu WordPress w celu sprawdzenia zmian w wydajności strony internetowej. Możesz również otworzyć okno w trybie incognito (anonimowym) przeglądarki. Jest to niezbędne, gdyż w przypadku zalogowania do panelu WordPress, przeglądarka zawiera cookie, które informuje przeglądarkę, aby nie wykorzystywała pamięci podręcznej.
 
W celu weryfikacji wtyczka wykonuje połączenia z witryną za pomocą agenta-użytkownika Aruba-ua. Połączenia są liczone w statystykach odwiedzin strony, ale użytkownik może je wykluczyć, identyfikując je poprzez agenta użytkownika.