Wsparcie aplikacji w Softaculous – szczegółowe instrukcje, strona internetowa, społeczność, kopie zapasowe

Wsparcie aplikacji w Softaculous – szczegółowe instrukcje, strona internetowa, społeczność

Jeżeli potrzebujesz dodatkowego wsparcia w zakresie użytkowania jednej z wybranych aplikacji, skontaktuj się bezpośrednio z jej twórcami. Linki do stron twórców aplikacji i instrukcje znajdziesz w zestawieniu zainstalowanych aplikacji w Softaculous:
Przegląd najpopularniejszych aplikacji i powiązanych stron

WordPress to aplikacja internetowa służąca do tworzenia wspaniałych stron internetowych i blogów. WordPress jest jednocześnie darmowy i bezcenny. Podstawowe oprogramowanie tworzone jest przez setki wolontariuszy należących do społeczności. Możesz też wybierać z tysięcy dostępnych wtyczek i motywów, które zmienią twoją stronę w dowolny sposób. Ponad 60 milionów ludzi wybrało już WordPress jako narzędzie zarządzania stroną, którą nazywają ‘domową’. Byłoby świetnie, gdybyś i ty dołączył do tej rodziny.
Wsparcie techniczne:


Joomla! jest nagradzanym systemem zarządzania treścią (CMS) umożliwiającym tworzenie stron internetowych i dających ogromne możliwości aplikacji online. Dzięki swym cechom, takim jak łatwość użytkowania i elastyczność, Joomla stała się najpopularniejszym narzędziem do tworzenia stron. A co najlepsze, jest otwartym oprogramowaniem - bezpłatnym i dostępnym dla każdego.
Wsparcie techniczne:

Drupal to otwarta platforma i system zarządzania treścią służący do tworzenia dynamicznych stron internetowych. Oferuje wiele możliwości i usług, między innymi administrację użytkownikami i publikowaniem, dyskusje, gromadzenie wiadomości i funkcje związane z metadanymi. Do udostępniania zawartości Drupal używa kontrolowanych słowników i systemu XML.
Wsparcie techniczne:


Magento to otwarta aplikacja internetowa służąca do tworzenia stron sklepów internetowych, uruchomiona 31 marca 2008 roku. Została stworzona przez Varien w oparciu o składniki Zend Framework.

Wsparcie techniczne:

PrestaShop to rozwiązanie stworzone dla handlu elektronicznego, by ułatwić korzystanie z innowacyjnych rozwiązań Web 2.0 takich jak usługi oparte na technice AJAX i ergonomii następnej generacji. PrestaShop w inteligentny sposób przeprowadza użytkowników przez katalog twoich produktów. Dzięki temu zaintrygowani odwiedzający stają się klientami.
Wsparcie techniczne:


osCommerce to rozwiązanie stworzone dla handlu elektronicznego oferujące szeroki wachlarz zaskakujących możliwości, które umożliwiają szybkie i łatwe założenie sklepu internetowego. Aplikacja jest dostępna za darmo jako oparta na systemie Open Source.
Wsparcie techniczne:

MediaWiki to darmowy pakiet stworzony w PHP. Na początku aplikacja była używana tylko na stronach Wikipedii. Obecnie jest wykorzystywana w kilku innych projektach fundacji Wikimedia, a także przez inne strony wiki. Aplikacja MediaWiki została stworzona do użytkowania na wielkiej farmie serwerów, dla strony mającej miliony wyświetleń dziennie. MediaWiki to wyjątkowo potężne, skalowalne oprogramowanie oferujące liczne możliwości. Do przetwarzania i wyświetlania danych  magazynowanych w bazach takich jak MySQL używa języka PHP.

Wsparcie techniczne:Aplikacja phpBB  jest codziennie używana przez miliony ludzi, dzięki czemu stała się najpopularniejszym otwartym serwerem na świecie. Jeśli chcesz utrzymać kontakt z małą grupą znajomych lun planujesz założenie wielkiej platformy dla strony korporacyjnej, phpBB posiada wszystkie cechy, które ci to umożliwią.
Wsparcie techniczne:


Sugar CRM to wiodący na świecie dostawca rozwiązań w zakresie zarządzania relacjami z klientami (CRM). Sugar CRM został stowrzony w 2004 roku jako projekt typu open source. Jego aplikacje zostały pobrane ponad pięć milionów razy. Obecnie służą ponad 500 000 użytkowników w 75 językach.
Wsparcie techniczne:

Moodle to system zarządzania kursami (CMS), znany też jako system zarządzania nauczaniem (LMS) i wirtualne środowisko naukowe (VLE). To bezpłatna aplikacja internetowa, dzięki której nauczyciele mogą tworzyć strony umożliwiające efektywną naukę.
Wsparcie techniczne:

Softaculous - zarządzanie zainstalowanymi aplikacjami i ich kopie zapasowe


Szczegółowy przegląd zainstalowanych aplikacji jest dostępny w Softaculous po kliknięciu ‘Wszystkie instalacje’ w prawym górnym menu.
Każda aplikacja wyświetlana jest wraz z informacjami o jej nazwie, administratorze i czasie instalacji. Dostępne są również linki służące do tworzenia i edycji kopii zapasowych. Tworzenie kopii zapasowych umożliwia jedynie ochronę aplikacji, natomiast NIE JEST MOŻLIWA ochrona danych znajdujących się w bazach. Informacje o utworzonych kopiach zapasowych dostępne są po kliknięciu na ikonę Kopie zapasowe i przywracanie
Jeżeli chcesz zrobić backup swojej strony/aplikacji wystarczy kliknąć BACKUP dla wybranej aplikacjiNastępnie, potwierdzasz chęc wykonania backupu


Po zakończenia backupu masz dostęp do swojej wersji backupu.


Dla wszystkich plików (oprócz informacji m.in. o jego rozmiarze) dostępne są również opcje jego odzyskania i usunięcia.