Softaculous

Czym jest Softaculous? To automatyczny instalator aplikacji dla Twojej strony WWW

Dla swoich usług hostingowych FORPSI oferuje Softaculous – automatyczny instalator aplikacji. Aby móc z niego korzystać, wymagane jest posiadanie usługi opartej na serwerze z systemem Linux OS. Instalator może być aktywowany w wybranej subdomenie.

Softaculous Remote jest jedną z najlepszych aplikacji służących do automatycznej instalacji przez FTP, obejmującą 377 skryptów i 1115 klas PHP. Aplikacja jest systematycznie rozszerzana.
Softaculous Remote ma szerokie zastosowanie w usługach hostingowych. Pomógł już milionom użytkowników zainstalować aplikacje w prosty sposób – jednym kliknięciem.

Wraz z usługami hostingowymi FORPSI otrzymujesz możliwość łatwej instalacji wybranych najpopularniejszych aplikacji takich jak WordPress, Joomla, Drupal, Magneto, osCommerce, PrestaShop, phpBB, SugarCRM czy Moodle.

 

Lubisz pisać blogi? Wybierz ikonę  ​ Chcesz założyć sklep internetowy? Wybierz ikonę  ​Chcesz publikować podręczniki I instrukcje? Wybierz ikonę​


Możesz wybierać z wielu aplikacji. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wspomnianego już bloga (Wordpress, Open Blog, Serendipity czy Dotclear), sklepu internetowego (na przykład osCommerce, AbanteCart, PrestaShop, Magento i wiele innych) czy DokuWiki lub MediaWiki do tworzenia instrukcji wiki.

Możesz też wybierać z szablonów w naszych zbiorach. Nie musisz skupiać się na najczęściej używanych czy najpopularniejszych opcjach. Nasza oferta zawiera nieskończoną ilość możliwości, zaczynając od portali internetowych (Joomla, Drupal), forów dyskusyjnych, galerii obrazów (Coppermine, Zenphoto), platform programistycznych, sieci społecznościowych (Oywall, Jcow, Beatz), systemów pocztowych i ankiet, a kończąc na narzędziach zarządzania projektami i systemach CRM (SugarCRM). Możesz wybierać również z wielu aplikacji służących do wsparcia klienta, edukacji (Moodle), a także z narzędzi baz danych czy aplikacji służących do pracy z filmami I muzyką. W kategorii Inne znajdziesz na przykład SeoPanel, phpFreeChat, FormTools or YOURLS i wiele innych systemów open source.

  ​  ​  ​  ​  ​  ​ Softaculous – instalacja wybranej aplikacji za pomocą jednego kliknięcia

Poza usługami hostingowymi FORPSI oferuje również Softaculous – automatyczny instalator aplikacji. Aby móc z niego korzystać, wymagane jest posiadanie usługi opartej na serwerze z systemem Linux OS. Instalator może być aktywowany w wybranej subdomenie.

Softaculous można uruchomić za pomocą zakładki Webhosting.

Kliknij ‘Instalator’, a następnie ‘Otwórz instalator’.
Otworzy się interfejs Softaculous. W kolumnie po lewej stronie zobaczysz pasek z uporządkowanymi aplikacjami. Na środku znajdują się najpopularniejsze skrypty. Menu znajdujące się w prawym górnym rogu zawiera ikony służące do zarządzania interfejsem.​ = dema aplikacji
  = przegląd zainstalowanych skryptów
​ = ustawienia zarządzania Softaculous
​ = zarządzanie kopiami zapasowymi zainstalowanych aplikacjiGdy zdecydujesz się na którąś z aplikacji, po prostu kliknij przycisk ‘Zainstaluj’ na jej ikonie.W pokazanym niżej formularzu uzupełnij dane służące do zarządzania i konfiguracji: nazwę domeny i szczegółowe informacje o niej (nazwa, nazwa użytkownika, hasło, serwer bazy danych):
Możesz w trakcje instalacji podać e-mail, na który dodatkowo dostaniesz wszystkie niezbędne informacji na temat instalacji i danych do logowania.

Wprowadź też informacje dotyczące administratora konta (nazwa, hasło, e-mail). Dane te możesz znaleźć w swoim panelu administracyjnym FORPSI w zakładce Hosting>Bazy Danych>SQL, jak pokazano poniżej.

Po uzupełnieniu wszystkich wymaganych informacji rozpocznie się instalacja wybranego systemu CMS.
Po zakończeniu instalacji, otrzymasz potwierdzenie, a także link do panelu administracyjnego wybranej usługi

Wsparcie aplikacji w Softaculous – szczegółowe instrukcje, strona internetowa, społeczność

Jeżeli potrzebujesz dodatkowego wsparcia w zakresie użytkowania jednej z wybranych aplikacji, skontaktuj się bezpośrednio z jej twórcami. Linki do stron twórców aplikacji i instrukcje znajdziesz w zestawieniu zainstalowanych aplikacji w Softaculous:

Przegląd najpopularniejszych aplikacji i powiązanych stron


WordPress to aplikacja internetowa służąca do tworzenia wspaniałych stron internetowych i blogów. WordPress jest jednocześnie darmowy i bezcenny. Podstawowe oprogramowanie tworzone jest przez setki wolontariuszy należących do społeczności. Możesz też wybierać z tysięcy dostępnych wtyczek i motywów, które zmienią twoją stronę w dowolny sposób. Ponad 60 milionów ludzi wybrało już WordPress jako narzędzie zarządzania stroną, którą nazywają ‘domową’. Byłoby świetnie, gdybyś i ty dołączył do tej rodziny.
Wsparcie techniczne:
https://wordpress.org/Joomla! jest nagradzanym systemem zarządzania treścią (CMS) umożliwiającym tworzenie stron internetowych i dających ogromne możliwości aplikacji online. Dzięki swym cechom, takim jak łatwość użytkowania i elastyczność, Joomla stała się najpopularniejszym narzędziem do tworzenia stron. A co najlepsze, jest otwartym oprogramowaniem - bezpłatnym i dostępnym dla każdego.
Wsparcie techniczne:
https://www.joomla.org/


Drupal to otwarta platforma i system zarządzania treścią służący do tworzenia dynamicznych stron internetowych. Oferuje wiele możliwości i usług, między innymi administrację użytkownikami i publikowaniem, dyskusje, gromadzenie wiadomości i funkcje związane z metadanymi. Do udostępniania zawartości Drupal używa kontrolowanych słowników i systemu XML.
Wsparcie techniczne:
https://www.drupal.org/Magento to otwarta aplikacja internetowa służąca do tworzenia stron sklepów internetowych, uruchomiona 31 marca 2008 roku. Została stworzona przez Varien w oparciu o składniki Zend Framework.

Wsparcie techniczne:
https://magento.com/
https://magento.com/blog


PrestaShop to rozwiązanie stworzone dla handlu elektronicznego, by ułatwić korzystanie z innowacyjnych rozwiązań Web 2.0 takich jak usługi oparte na technice AJAX i ergonomii następnej generacji. PrestaShop w inteligentny sposób przeprowadza użytkowników przez katalog twoich produktów. Dzięki temu zaintrygowani odwiedzający stają się klientami.
Wsparcie techniczne:
https://www.prestashop.com/osCommerce to rozwiązanie stworzone dla handlu elektronicznego oferujące szeroki wachlarz zaskakujących możliwości, które umożliwiają szybkie i łatwe założenie sklepu internetowego. Aplikacja jest dostępna za darmo jako oparta na systemie Open Source.
Wsparcie techniczne:
https://www.oscommerce.com/


MediaWiki to darmowy pakiet stworzony w PHP. Na początku aplikacja była używana tylko na stronach Wikipedii. Obecnie jest wykorzystywana w kilku innych projektach fundacji Wikimedia, a także przez inne strony wiki. Aplikacja MediaWiki została stworzona do użytkowania na wielkiej farmie serwerów, dla strony mającej miliony wyświetleń dziennie. MediaWiki to wyjątkowo potężne, skalowalne oprogramowanie oferujące liczne możliwości. Do przetwarzania i wyświetlania danych  magazynowanych w bazach takich jak MySQL używa języka PHP.

Wsparcie techniczne:
https://www.mediawiki.org/wiki/MediaWiki
Aplikacja phpBB  jest codziennie używana przez miliony ludzi, dzięki czemu stała się najpopularniejszym otwartym serwerem na świecie. Jeśli chcesz utrzymać kontakt z małą grupą znajomych lun planujesz założenie wielkiej platformy dla strony korporacyjnej, phpBB posiada wszystkie cechy, które ci to umożliwią.
Wsparcie techniczne:
https://www.phpbb.com/Sugar CRM to wiodący na świecie dostawca rozwiązań w zakresie zarządzania relacjami z klientami (CRM). Sugar CRM został stowrzony w 2004 roku jako projekt typu open source. Jego aplikacje zostały pobrane ponad pięć milionów razy. Obecnie służą ponad 500 000 użytkowników w 75 językach.
Wsparcie techniczne:
http://support.sugarcrm.com/Knowledge_Base/


Moodle to system zarządzania kursami (CMS), znany też jako system zarządzania nauczaniem (LMS) i wirtualne środowisko naukowe (VLE). To bezpłatna aplikacja internetowa, dzięki której nauczyciele mogą tworzyć strony umożliwiające efektywną naukę.
Wsparcie techniczne:
https://moodle.org/

Softaculous - zarządzanie zainstalowanymi aplikacjami i ich kopie zapasowe


Szczegółowy przegląd zainstalowanych aplikacji jest dostępny w Softaculous po kliknięciu ‘Wszystkie instalacje’ w prawym górnym menu.​

Każda aplikacja wyświetlana jest wraz z informacjami o jej nazwie, administratorze i czasie instalacji. Dostępne są również linki służące do tworzenia i edycji kopii zapasowych. Tworzenie kopii zapasowych umożliwia jedynie ochronę aplikacji, natomiast NIE JEST MOŻLIWA ochrona danych znajdujących się w bazach. Informacje o utworzonych kopiach zapasowych dostępne są po kliknięciu na ikonę Kopie zapasowe i przywracanie

Jeżeli chcesz zrobić backup swojej strony/aplikacji wystarczy kliknąć BACKUP dla wybranej aplikacji
Następnie, potwierdzasz chęc wykonania backupuPo zakończenia backupu masz dostęp do swojej wersji backupu.Dla wszystkich plików (oprócz informacji m.in. o jego rozmiarze) dostępne są również opcje jego odzyskania i usunięcia.