Automatyczny instalator aplikacji - Softaculous

Czym jest Softaculous?
Jest to automatyczny instalator aplikacji dla Twojej strony WWW. Dla swoich usług hostingowych, FORPSI oferuje Softaculous – automatyczny instalator aplikacji. Aby móc z niego korzystać, wymagane jest posiadanie usługi opartej na serwerze z systemem Linux OS. Instalator może być również aktywowany w wybranej subdomenie.

Softaculous Remote jest jedną z najlepszych aplikacji służących do automatycznej instalacji przez FTP, obejmującą 377 skryptów i 1115 klas PHP. Aplikacja jest systematycznie rozszerzana. Ma ona szerokie zastosowanie w usługach hostingowych. Pomogła już milionom użytkowników zainstalować aplikacje w prosty sposób – za pomocą jednego kliknięcia.

Wraz z usługami hostingowymi FORPSI otrzymujesz możliwość łatwej instalacji wybranych najpopularniejszych aplikacji, takich jak WordPress, Joomla, Drupal, Magento, osCommerce, PrestaShop, phpBB, SugarCRM, czy Moodle.

   

Lubisz pisać blogi? Wybierz ikonę Chcesz założyć sklep internetowy? Wybierz ikonęChcesz publikować podręczniki I instrukcje? Wybierz ikonę.


Możesz wybierać z wielu aplikacji. Znajdziesz coś dla siebie, niezależnie od tego, czy potrzebujesz wspomnianego już bloga (Wordpress, Open Blog, Serendipity czy Dotclear), sklepu internetowego (osCommerce, AbanteCart, PrestaShop, Magento i wiele innych), czy DokuWiki lub MediaWiki do tworzenia instrukcji wiki.

Możesz też wybierać spośród wielu dostępnych szablonów. Nie musisz skupiać się na najczęściej używanych, czy najpopularniejszych opcjach. Nasza oferta zawiera nieskończoną ilość możliwości, zaczynając od kreatorów portali internetowych (Joomla, Drupal), forów dyskusyjnych, galerii obrazów (Coppermine, Zenphoto), platform programistycznych, sieci społecznościowych (Oywall, Jcow, Beatz), systemów pocztowych i ankiet, a kończąc na narzędziach zarządzania projektami i systemach CRM (SugarCRM). Możesz wybierać również z wielu aplikacji służących do wsparcia klienta, edukacji (Moodle), a także z narzędzi baz danych, czy aplikacji służących do pracy z filmami i muzyką. W kategorii Inne znajdziesz na przykład SeoPanel, phpFreeChat, FormTools or YOURLS i wiele innych systemów open source.

             


Softaculous – instalacja wybranej aplikacji za pomocą jednego kliknięcia

Poza usługami hostingowymi, FORPSI oferuje również Softaculous – automatyczny instalator aplikacji. Aby móc z niego korzystać, wymagane jest posiadanie usługi opartej na serwerze z systemem Linux OS. Instalator może być aktywowany w wybranej subdomenie.

Softaculous można uruchomić za pomocą zakładki Webhosting.

Kliknij ‘Instalator’, a następnie ‘Otwórz instalator’.


Otworzy się interfejs Softaculous. W kolumnie po lewej stronie zobaczysz pasek z uporządkowanymi aplikacjami. Na środku znajdują się najpopularniejsze skrypty. Menu znajdujące się w prawym górnym rogu zawiera ikony służące do zarządzania interfejsem.

 = dema aplikacji
  = przegląd zainstalowanych skryptów
 = ustawienia zarządzania Softaculous
 = zarządzanie kopiami zapasowymi zainstalowanych aplikacji


Gdy zdecydujesz się na którąś z aplikacji, po prostu kliknij przycisk ‘Zainstaluj’ na jej ikonie.

W pokazanym niżej formularzu uzupełnij dane służące do zarządzania i konfiguracji: nazwę domeny i szczegółowe informacje (nazwa, nazwa użytkownika, hasło, serwer bazy danych):


Możesz w trakcje instalacji podać e-mail, na który dodatkowo dostaniesz wszystkie niezbędne informacje na temat instalacji i danych do logowania.

Wprowadź też informacje dotyczące administratora konta (nazwa, hasło, e-mail). Dane te możesz znaleźć w swoim panelu administracyjnym FORPSI w zakładce Hosting>Bazy Danych>SQL, jak pokazano poniżej.


Po uzupełnieniu wszystkich wymaganych informacji, rozpocznie się instalacja wybranego systemu CMS.


Po zakończeniu instalacji, otrzymasz potwierdzenie, a także link do panelu administracyjnego wybranej usługi.