DNSSEC

DNSSEC, to rozszerzenie systemu DNS (domain name system), zwiększające bezpieczeństwo obsługi nazw domen. DNSSEC zapewnia użytkownikom, że informacje, które uzyskują z DNS, pochodzą z właściwego źródła, są kompletne, a ich integralność nie została naruszona podczas przesyłania. DNSSEC zapewnia zaufanie do danych DNS, zapobiegając nadużyciom takim jak phishing i wiele innych.

DNSSEC zmniejsza ryzyko takich zjawisk jak:
- nieuprawnionego dostępu do skrzynek pocztowych
- obejścia ochrony antyspamowej podczas sprawdzania DNS
- kradzieży danych osobowych (login i hasło, dane karty kredytowej itp.)
- ataku na twoją stronę internetową

Szczegółowe informacje i specyfikację techniczną DNSSEC można znaleźć na stronie: https://www.dns.pl/DNSSEC 

Konfiguracja DNSSEC

Aktywacji DNSSEC można dokonać dla domen .pl, TLD, .cz, .eu, .sk, .com, .net, .org, .biz, .info, cloud, .tv, i .hu.

Nasza firma może aktywować DNSSEC tylko dla nazw domen zarejestrowanych przez Forpsi.pl, które korzystają z serwerów DNS Forpsi. Ochrona DNSSEC jest aktywowana bezpłatnie.
DNSSEC możesz aktywować w Panelu Klienta Forpsi - w dziale Domeny, na karcie Szczegóły domeny;  "Włącz DNSSEC". 

Jeżeli klient dla swojej domeny .pl, .cz lub .eu (której rejestratorem jest INTERNET CZ, as - Forpsi.pl) używa własnych nazw serwerów DNS to musi dla niej najpierw utworzyć zestaw kluczy DNS z "zestawu kluczy" (keyset). Te operacje (stworzenia zestawu kluczy i dodania) należy wykonać za pomocą formularza zmiany danych do domeny (zmiany do domeny należy potwierdzić odpowiednim hasłem do niej. Hasło to możemy wysłać mailem na adres właściciela lub administratora domeny za pomocą linku "Nie pamiętam hasła").

Aktywacja DNSSEC będzie od razu widoczna w bazie Whois. Ochrona DNSSEC zostanie zastosowana w Twojej domenie w ciągu kilku godzin.