Redirect, czyli przekierowanie domeny na URL

Przekierowanie domeny na URL jest usługą dodatkową i płatną. Pozwala w łatwy sposób przekierować domenę na wybrany adres URL. Usługa ta przeznaczona jest dla domen, dla których nie zamierzasz tworzyć osobnej strony internetowej i chcesz ją przekierować na już istniejącą stronę www. Takie przekierowanie może być wykonane tylko dla domen, które korzystają z naszych serwerów DNS.

Usługę można zamówić zarówno dla nowo rejestrowanej domeny jak i tych już istniejących.

Podczas wypełniania formularza zamówienia na rejestrację domeny, w kroku 3 ("Dodatkowe usługi domen") zaznacz opcję "Przekierowanie - FORPSI DNS". Następnie w nowo otwartym polu wprowadzamy adres URL. Domena zostanie przekierowana na adres URL zaraz po zakończeniu procedury rejestracji.


Po zarejestrowaniu domeny i jej przekierowaniu istnieje możliwość jego edycji. W Panelu Klienta Forpsi w dziale Domeny jest zakładka "Redirect".


W tym miejscu można edytować adres URL poprzez przycisk "Zmień URL". Można także włączyć i wyłączyć przekierowanie. Wszelkie zmiany są od razu wprowadzane w życie. Przekierowanie jest widoczne do końca wykupionego okresu abonamentowego za tę usługę.