Ustawienie SPF dla serwera poczty (smtp.forpsi.com )

Zalecana konfiguracja rekordów domeny w przypadku korzystania z dodatkowych zabezpieczeń anty-spamowych.
Podane wskazówki dotyczą poczty, tylko wyłącznie usług z nowej oferty takich jak Web hosting:  Easy, Advanced, Professional (CMS) oraz hosting E-mail. Jeśli został ustawiony dla domeny rekord SPF i wysyłanie wiadomości odbywa się za pośrednictwem serwera smtp.forpsi.com  w tym szczególnym wypadku prosimy w sekcji edycji rekordów dns dopisać nowy typu TXT. 
 v=spf1 mx include:_spf.forpsi.com ~all

Rekordy SPF dla usług zewnętrznych           
    Jeśli wysyłasz e-maile przez serwer smtp swojego dostawcy usług internetowych, z wewnętrznego systemu lub korzystasz z niektórych usług marketingowych, konieczne jest zezwolenie również na adresy IP tych usług. Ponieważ każda domena może mieć ustawiony tylko jeden rekord SPF, musisz dodać elementy usług zewnętrznych do istniejącego rekordu SPF. Może nim być:

Adres IP4 lub IP6, lub zakres IP4/IP6.

Element usługi zewnętrznej:
  • Office365: " include:spf.protection.outlook.com"
  • Shoptet: " include:_spf.myshoptet.com"
  • Mailchimp: " include:servers.mcsv.net"
Przykład rekordu:
v=spf1 a mx include:_spf.forpsi.com include:spf.protection.outlook.com ~all
Kwalifikatory - określ jak przetwarzane są twoje wiadomości e-mail. Mechanizm i kwalifikatory pozwalają określić, w jaki sposób będą przetwarzane wiadomości e-mail, które nie odpowiadają dozwolonemu adresowi IP.
  • "-" Fail — e-maile z niedozwolonych adresów IP powinny zostać odrzucone.
  • "~" Softfail — zazwyczaj wiadomości zwracające Softfail są akceptowane, ale oznaczane. 
W przypadku „v=spf1 a mx include:_spf.forpsi.com ~all” używany jest kwalifikator Softfail. E-maile wysyłane za pośrednictwem naszych serwerów pocztowych pasują do testu SPF. E-maile wysyłane przez inne serwery pocztowe (np. serwer SMTP dostawcy usług internetowych) nie pasują do testu SPF, ale zostaną zaakceptowane.
Jeśli wybierzesz qulifier Fail (-all), jak w przypadku „v=spf1 a mx include:_spf.forpsi.com -all”, niedopasowane wiadomości e-mail zostaną odrzucone. Wybierz ten kwalifikator, jeśli dokładnie wiesz, z jakich serwerów wysyłasz swoje e-maile i jeśli chcesz zabezpieczyć swoją domenę.