GIGAMail - zarządzanie usługą

Aktywacja usługi GIGAMail dotyczy całego serwera tak więc zamawiając przykładowo 10GB powierzchni będzie można ją rozdzielić na poszczególne konta pocztowe.

By dostać się do zarządzania usługą należy zalogować się do panelu administracyjnego ze strony admin.forpsi.pl następnie wejść w zakładkę administracja i w link hosting ewentualnie z menu po lewej od razu wybrać zakładkę hosting. Ilustracja poniżej.

Po kliknięciu wyświetlą się wszystkie serwery jakie posiadamy. Wybieramy interesującą nas domenę a następnie w nią klikamy. Otworzy się nowe okno w którym wybieramy opcję e-mail a następnie Ustawienia Gigamaila
Jeden pakiet usługi GIGA Mail zawiera powierzchnię 1GB, którą można dodać do wybranego konta.

Maksymalna powierzchnia dla jednej skrzynki różni się w zależności od wybranej usługi webhostingowej:
  • Webhosting Easy - do 10 GB
  • Webhosting Advanced - do 20 GB
  • Webhosting Professional - do 30 GB
By zwiększyć powierzchnię skrzynki wystarczy wybrać żądany rozmiar i wcisnąć Zapisz
Jeśli któraś ze skrzynek będzie miała włączoną opcję "catch all" to nie będzie możliwości zwiększenia jej powierzchni. By zmienić przypisanie catch all prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.
Gdy chcemy zamówić dodatkową powierzchnie wystarczy wejść w Zamów kolejną usługę Gigamail lub ewentualnie postępować zgodnie z tym artykułem.

UWAGA - po zamówieniu usługi system wystawia pro formę zgodną z ilością zamówionych pakietów i wysyła ją na kontaktowy adres e-mail przypisany do konta. Usługa zostaje uruchomiona po zaksięgowaniu wpłaty.