GIGAMail - zarządzanie usługą

Aktywacja usługi GIGAMail dotyczy całego serwera, tak więc zamawiając przykładowo 10GB powierzchni, będzie można ją rozdzielić na poszczególne konta pocztowe.

Aby dostać się do zarządzania usługą, należy zalogować się do Panelu Klienta Forpsi, a następnie wejść w zakładkę Hosting (ilustracja poniżej).


Wyświetlone zostaną wszystkie usługi hostingowe, jakie posiadamy. Wybieramy interesującą nas domenę, a następnie w nią klikamy. Otworzy się nowe okno, w którym wybieramy opcję e-mail, a następnie Ustawienia Gigamaila.


Jeden pakiet usługi GIGAMail zawiera powierzchnię 1GB, którą można dodać do wybranego konta.

Maksymalna powierzchnia dla jednej skrzynki różni się w zależności od wybranej usługi webhostingowej:
  • Webhosting Easy - do 10 GB
  • Webhosting Advanced - do 20 GB
  • Webhosting Professional - do 30 GB
Aby zwiększyć powierzchnię skrzynki, wystarczy wybrać żądany rozmiar i wcisnąć Zapisz.
Jeśli któraś ze skrzynek będzie miała włączoną opcję "catch all", to nie będzie możliwości zwiększenia jej powierzchni. Aby zmienić przypisanie catch all, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.
Jeśli chcemy zamówić dodatkową powierzchnię, wystarczy wejść w Zamów kolejną usługę Gigamail lub ewentualnie postępować zgodnie z tym artykułem.

UWAGA - po zamówieniu usługi system wystawia pro formę zgodną z ilością zamówionych pakietów i wysyła ją na kontaktowy adres e-mail przypisany do konta. Usługa zostaje uruchomiona po zaksięgowaniu wpłaty.