Płatności on-line

Płatności online realizuje się po zalogowaniu do Panelu Klienta Forpsi. Można tego dokonać na dwa sposoby. Pierwszy sposób, należy przejść z menu bocznego do działu Domeny i wybrać domenę, za którą ma być dokonana płatność.

W nowo otwartym oknie, przy odpowiedniej domenie na liście domen, klikamy na ikonkę karty przelew on-line.
 
 
Drugi sposób to przejście z menu bocznego do działu Dokumenty i wybranie domeny, za którą ma być dokonana płatność. Następnie kliknięcie przycisku Zapłać.

W obu powyższych przypadkach system wyświetli okno z wyborem metody płatności.

Po wybraniu Przelewy24 przekierowani zostaniemy do systemu płatności Przelewy24. Przed wpłatą prosimy zapoznać się z regulaminem, a następnie należy zaakceptować jego warunki (oczywiście jeżeli się z nimi zgadzamy).

Kolejnym krokiem jest wybór banku w jakim posiadają Państwo konto, bądź kartę płatniczą.
Po wybraniu banku zostaniemy przekierowani na jego stronę logowania . Należy się zalogować i, w zależności od banku, od razu otworzy się okno z wypełnionym zleceniem przelewu bądź trzeba będzie uzupełnić dane samodzielnie.


System poinformuje nas o nr ID zlecenia oraz o jego statusie (prawidłowym bądź też o wystąpieniu błędów). Najczęstszą przyczyną występowania błędów jest przekroczony czas dokonywania płatności (15 min).
 

Po wybraniu PayPal zostaniemy przeniesieni do systemu płatności PayPal. W przypadku posiadania konta w platformie, należy wybrać „Zaloguj się”, jeśli jednak nie posiadamy konta należy wypełnić wszystkie okna na stronie, a następnie wybrać „Kontynuuj”. Po potwierdzeniu szczegółów transakcji, wybieramy „Zapłać”.