Cykl życia domen światowych

ZAMÓWIENIE  
Domeny światowe podczas zamawiania nie są rezerwowana tak jak domeny .pl. W przypadku domen światowych, obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy, czyli kto pierwszy opłaci rejestrację domenę, ten będzie w jej posiadaniu.
Może się zatem zdarzyć taka, sytuacja, że jedną domenę będzie chciało zarejestrować kilka osób na świecie. System sprawdzi dostępność domeny, i zwróci komunikat o możliwości rejestracji domeny. O tym, który z nich zostanie abonentem decyduje czas, a właściwie to data zaksięgowania wpłaty. Dlatego właśnie polecamy dokonywanie płatności on-line za rejestrację domeny, jest to najszybsza metoda na dokonanie płatności nie tylko za rejestrację domen, ale za każdą usługę.

REJESTRACJA
W momencie zaksięgowania wpłaty, na naszym koncie domena jest rejestrowana (oczywiście jeśli jest wciąż dostępna), na okres od 1 do 10 lat, w zależności na jaki okres zostało złożone zamówienie.

ODNOWIENIE
Pod koniec okresu abonamentowego domeny, należy przedłużyć domenę na kolejny okres, o konieczności odnowienia domeny poinformujemy Państwa e-mailem kontaktowy.
Pierwsze przypomnienie o konieczności prolongaty domeny wyślemy miesiąc przed datą wygasania, kolejne powiadomienia zostaną wysyłane 2 tygodnie i 1 tydzień przed wygaśnięciem. Informację jak zamówić odnowienie domeny znaleźć można w tym artykule. Po zaksięgowaniu wpłaty za przedłużenie domeny, zostanie ona odnowiona na kolejny okres.

UWAGA: 
Jeśli nie dokonają Państwo wpłaty przed terminem, wygaśnięcia domeny, domena wygasa i przechodzi w stan Grace Period który trwa około 30 dni. W tym stanie domena nie działa, co powoduje że, nie wyświetla się strona, nie działa poczta, strona traci swoją pozycję w wyszukiwarkach. Jeśli w tym okresie domena nie zostanie odnowienia, domena przechodzi do stanu Redemption Period około 30dni, w tym stanie domena jest możliwa do odnowienia, ale cena odnowienia znacznie wzrasta. Jeśli w podanym czasie nie odnotujemy wpłaty za prolongatę domeny, wraca ona do puli domen wolnych.