Cykl życia domeny .eu

ZAMÓWIENIE  
Domena .eu podczas zamawiania nie jest rezerwowana. W przypadku domeny europejskiej obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy, czyli kto pierwszy opłaci rejestrację domeny, ten będzie w jej posiadaniu.
Może się zatem zdarzyć taka sytuacja, że jedna osoba rejestruje domenę .eu w firmie A, a inna osoba również podejmie próbę rejestracji tej samej domeny w firmie B. System sprawdzi dostępność domeny i zwróci komunikat o możliwości rejestracji obu klientom. O tym, który z nich zostanie abonentem decyduje czas, a właściwie data zaksięgowania wpłaty. Dlatego właśnie polecamy dokonywanie płatności on-line za rejestrację domeny .eu. Jest to najszybsza metoda na dokonanie płatności, nie tylko za rejestrację domen, ale za każdą usługę.

REJESTRACJA
W momencie zaksięgowania wpłaty na naszym koncie bankowym, domena jest rejestrowana. Jeśli domena jest wciąż dostępna, zostanie ona zarejestrowana na okres 1 roku lub więcej, o czym poinformujemy Państwa e-mailem.

ODNOWIENIE
Po upływie pierwszego okresu abonamentowego, należy przedłużyć domenę na kolejny okres. System wystawi automatycznie proformę na odnowienie na kolejny okres abonamentowy. O konieczności odnowienia domeny poinformujemy Państwa w wiadomości e-mail.
Pierwsze przypomnienie o konieczności prolongaty domeny wyślemy miesiąc przed datą wygasania, kolejne powiadomienia zostaną wysyłane 2 tygodnie i 1 tydzień przed wygaśnięciem. Informację jak zmienić zamówienie odnowienia domeny można znaleźć w tym artykule.
Po zaksięgowaniu wpłaty za przedłużenie domeny, zostanie ona odnowiona na kolejny okres.

UWAGA: Jeśli nie dokonają Państwo wpłaty przed terminem wygaśnięcia domeny, domena wygasa i przechodzi w stan kwarantanny, który trwa 40 dni. W tym stanie domena nie działa, co powoduje że nie wyświetla się strona, nie działa poczta, strona traci swoją pozycję w wyszukiwarkach.
Jeśli w okresie kwarantanny zaksięgujemy wpłatę za przedłużenie, domena zacznie działać ponownie.
Jeśli nie odnotujemy wpłaty w okresie kwarantanny, domena wraca do puli domen wolnych.