Cykl życia domeny .eu

ZAMÓWIENIE  
Domena .eu podczas zamawiania nie jest rezerwowana tak jak domeny .pl.W przypadku domeny europejskiej obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy, czyli kto pierwszy opłaci rejestrację domenę, ten będzie w jej posiadaniu.
Może się zatem zdarzyć taka sytuacja,  że jedna osoba rezerwuje domenę .eu w firmie A, a inna osoba również podejmie próbę rejestracji tej samej domeny w  firmie B. System sprawdzi dostępność domeny, i zwróci komunikat o możliwości rejestracji obu klientom. O tym, który z nich zostanie abonentem decyduje czas, a właściwie data zaksięgowania wpłaty. Dlatego właśnie polecamy dokonywanie płatności on-line za rejestrację domeny .eu. Jest to najszybsza metoda na dokonanie płatności, nie tylko za rejestrację domen, ale za każdą usługę.

REJESTRACJA
W momencie zaksięgowania wpłaty, na naszym koncie bankowym, domena jest rejestrowana. Jeśli domena jest wciąż dostępna, zostanie ona zarejestrowana na okres 1 roku lub więcej, o czym poinformujemy Państwa e-mailem.

ODNOWIENIE
Po upływie pierwszego okresu abonamentowego, należy przedłużyć domenę na kolejny okres. O konieczności odnowienia domeny poinformujemy Państwa e-mailem kontaktowym.
Pierwsze przypomnienie o konieczności prolongaty domeny wyślemy miesiąc przed datą wygasania, kolejne powiadomienia zostaną wysyłane 2 tygodnie i 1 tydzień przed wygaśnięciem. Informację jak zamówić odnowienie domeny znaleźć można w tym artykule.
Po zaksięgowaniu wpłaty za przedłużenie domeny, zostanie ona odnowiona na kolejny okres.

UWAGA: Jeśli nie dokonają Państwo wpłaty przed terminem wygaśnięcia domeny, domena wygasa i przechodzi w stan kwarantanny, który trwa 40 dni. W tym stanie domena nie działa, co powoduje że nie wyświetla się strona, nie działa poczta, strona traci swoją pozycję w wyszukiwarkach.
Jeśli w okresie kwarantanny zaksięgujemy wpłatę za przedłużenie, domena zacznie działać ponownie.
Jeśli nie odnotujemy wpłaty w okresie kwarantanny, domena wraca do puli domen wolnych.