Cykl życia domeny .pl

Zamówienie usługi i rezerwacja:
Po złożeniu zamówienia na rejestrację domeny .pl jest ona rezerwowana na okres 14 dni, w tym czasie oczekujemy na opłacenie faktury za rejestrację. Jeżeli w wyznaczonym terminie nie zostanie zaksięgowana wplata, rezerwacja wygasa, a domena jest blokowana na 5 dni. Jeśli wpłata zostanie zaksięgowana, domena jest rejestrowana na okres 1 roku.

Odnowienie domeny na kolejne lata:
Po pierwszym okresie abonamentowym, należy przedłużyć domenę na kolejny okres. O konieczności odnowienia domeny poinformujemy Państwa e-mailem.
Pierwsze przypomnienie o konieczności prolongaty domeny wyślemy miesiąc przed datą wygasania, kolejne powiadomienia zostaną wysyłane 2 tygodnie i 1 tydzień przed wygaśnięciem. Informację jak zamówić odnowienie domeny znaleźć można w tym artykule.
Po zaksięgowaniu wpłaty za przedłużenie domeny, zostanie ona odnowiona na wybrany okres.

Jeśli nie dokonają Państwo wpłaty przed terminem, wygaśnięcia domeny, domena wygasa i przechodzi w 15 dniowy stan kwarantanny. W tym stanie domena nie działa, co powoduje że, nie wyświetla się strona, nie działa poczta, strona traci swoją pozycję w wyszukiwarkach.
Jeśli w okresie kwarantanny zaksięgujemy wpłatę za przedłużenie, domena zacznie działać ponownie.
Jeśli nie odnotujemy wpłaty w okresie kwarantanny, to domena jest blokowana na czas 5 dni i po tym okresie wraca do puli domen wolnych. UWAGA. w chwili obecnej na rynku działają firmy które przechwytują wszystkie wygasające domeny, licząc na to że dotychczasowy właściciel będzie chciał ją odkupić za dużo wyższą cenę.