Cykl życia domeny .pl

Zamówienie usługi i rejestracja:
Automatycznie, po złożeniu zamówienia na rejestrację domeny .pl, jest generowana i wysyłana na podany w zamówieniu adres e-mail, faktura pro forma. Natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty za tę pro formę (sugerujemy skorzystanie z płatności online, ponieważ domeny rejestrowane są na zasadzie kto pierwszy ten lepszy) zostaje podjęta próba rejestracji wybranej domeny .pl. Jeżeli okaże się, że w czasie pomiędzy złożeniem zamówienia, a uiszczeniem opłaty, domena została zarejestrowana przez kogoś innego - bezzwłocznie zwracamy pieniądze za niewykonaną usługę.

Odnowienie domeny na kolejne lata:
Po pierwszym okresie abonamentowym, należy przedłużyć ważność domeny na kolejny okres. O konieczności odnowienia domeny poinformujemy Państwa e-mailem.
Pierwsze przypomnienie o konieczności prolongaty domeny wyślemy miesiąc przed datą jej wygasania, kolejne powiadomienia zostaną wysyłane 2 tygodnie i 1 tydzień przed wygaśnięciem. 
Po zaksięgowaniu wpłaty za przedłużenie domeny, zostanie ona odnowiona na wybrany okres.

Jeśli nie dokonają Państwo wpłaty przed terminem, wygaśnięcia domeny, domena wygasa i przechodzi w 15 dniowy stan kwarantanny. W tym stanie domena nie działa, co powoduje że, nie wyświetla się strona, nie działa poczta, strona traci swoją pozycję w wyszukiwarkach.
Jeśli w okresie kwarantanny zaksięgujemy wpłatę za odnowienie ważności, domena zacznie działać ponownie.
Jeśli nie odnotujemy wpłaty w okresie kwarantanny, to domena jest blokowana na czas 5 dni i po tym okresie wraca do puli domen możliwych do zarejestrowania. 

UWAGA! w chwili obecnej na rynku działają firmy które przechwytują wszystkie wygasające domeny, licząc na to że dotychczasowy właściciel będzie chciał ją odkupić za dużo wyższą cenę.