Płatność on-line

W przypadku, gdy do zakończenia okresu abonamentowego zostało niewiele dni, usługę najlepiej jest opłacić poprzez system przelewy24 lub PayPal (płatność on-line).
Płacąc "standardowym" przelewem, należy brać pod uwagę, że płatność zostanie zaksięgowana po 1 - 2 dniach (w przypadku dni roboczych).

Aby dokonać płatności on-line, w pierwszym kroku, należy się zalogować do panelu administracyjnego ze strony admin.forpsi.pl

W centrum okna, pojawią się ikony z odnośnikami do usług. Zależnie od tego, co mamy do opłacenia, wybieramy: domeny, hosting (dostępne usługi z działu hosting oraz pakiety) bądź serwery dedykowane (serwery VPS oraz serwery dedykowane).

Klikając w odpowiedni dział, pojawi nam się lista usług, jakie mamy zgłoszone.
Wybieramy interesującą nas usługę i wchodzimy w nią.

 

 

 

Otworzy się nowe okno, w którym po prawej stronie na czerwono podświetlona jest nieopłacona pro forma. Po prawej od niej znajduje się przycisk Zapłać służący do dokonania płatności online.
 


 

 

Po wejściu w link zostaniemy przekierowani do informacji dotyczących danej płatności (nr, konta, id usługi kwota itp.). Sprawdzamy i jeżeli nie ma błędów, klikamy w przycisk "Rozpocznij".

System wyświetli szczegóły przelewu. Jeśli wszystko się zgadza, wybieramy z listy metodę płatności:


Po wybraniu Przelewy24 przekierowani zostaniemy do systemu płatności Przelewy 24. Przed wpłatą prosimy zapoznać się z regulaminem, a następnie należy zaakceptować jego warunki (oczywiście jeżeli się z nimi zgadzamy).

Kolejnym krokiem jest wybór banku w jakim posiadają Państwo konto, bądź kartę płatniczą.
Wybierając bank zostaniemy przekierowani na stronę logowania Banku. Trzeba się zalogować i zależnie od banku od razu otworzy się okno z wypełnionym zleceniem przelewu bądź trzeba będzie go wypełnić samodzielnie.

System poinformuje nas o nr ID zlecenia oraz o jego statusie (prawidłowy bądź też o wystąpieniu błędów). Najczęstszą przyczyną występowania błędów jest przekroczony czas dokonywania płatności (15 min).

Po wybraniu PayPal zostaniemy przeniesieni do systemu płatności PayPal. W przypadku posiadania konta w platformie, należy wybrać „Zaloguj się”, jeśli jednak nie posiadamy konta należy wypełnić wszystkie okna na stronie, a następnie wybrać „Kontynuuj”. Po potwierdzeniu szczegółów transakcji, wybieramy „Zapłać”.