FrontPage Extensions

FrontPage jest dość popularnym edytorem stron www, w którym użytkownik nie znający języka html może w łatwy sposób stworzyć stronę jak i zarządzać jej strukturą. Jeżeli strona nie będzie wykorzystywała tzw. bot"ów (wewnętrzne nazewnictwo programu aktywnych elementów strony) to nie jest konieczne aktywowanie w serwerze opcji FrontPage Extensions

Rozszerzenie to w serwerach umożliwia korzystanie z aktywnych komponentów programu  (liczniki, księga gości, obsługa i przesyłanie formularzy itp.). Opcję można aktywować tylko i wyłącznie na serwerach z systemem operacyjnym Windows. Jeżeli nie została aktywowana podczas zakładania serwera prosimy o kontakt z BOK poprzez formularz kontaktowy.

UWAGA: jeśli używasz FrontPage Extensions to istotnym jest aby do połączenia z ftp używać programu FrontPage. Wszelkie zmiany (przenoszenie, kasowanie plików/katalogów) poprzez standardowe połączenia ftp może doprowadzić do uszkodzenia elementów FrontPage bądź też może powodować problemy z funkcjonalnością witryny.