Informacja o wygasaniu domeny

Domeny znajdujące się w systemie zarządzania forpsi.pl są monitorowane przez nasz system powiadomień. 

Zanim domena wygaśnie, klient otrzymuje trzy notyfikacje informujące o zbliżającym się terminie jej wygaśnięcia. Informacje są kierowane na adres e-mail, który widnieje jako adres kontaktowy przypisany do danej domeny:

  • 30 dni przed datą wygaśnięcia - automatycznie wysyłane jest pierwsze powiadomienie o terminie wygasania.
  • 14 dni przed datą wygaśnięcia - automatycznie wysyłane jest drugie powiadomienie o terminie wygasania.
  • 7 dni przed datą wygaśnięcia - automatycznie wysyłane jest trzecie powiadomienie o terminie wygasania.

Po wysłaniu pierwszego powiadomienia system automatycznie wystawia pro formę na odnowienie ważności domeny o kolejny okres abonamentowy i wysyła ją na adres kontaktowy. Równocześnie z pro formą jest wysyłany link umożliwiający dokonanie płatności online.

Link jest jednorazowy i przypisany do konkretnej płatności. Jeśli dokonają Państwo zmiany np. okresu abonamentowego, należy dokonać płatności z Panelu Klienta Forpsi lub przelewem bankowym.

Chcąc zmienić okres rozliczeniowy, należy zalogować się do Panelu Klienta Forpsi, wybrać z listy daną domenę i kliknąć "Zrezygnuj z odnowienia domeny".

Następnie, w tym samym miejscu należy kliknąć "Zamów przedłużenie domeny". Pozwoli to na ponowne wybranie okresu, na który ma zostać przedłużona ważność domeny (od 1 do 10 lat). Po przetworzeniu zamówienia wystawiona zostanie nowa pro forma, która będzie dostępna w zakładce "Dokumenty".


Domena zostanie odnowiona dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie. W przypadku szybkich przelewów online transakcja jest realizowana od razu, w przypadku zwykłych przelewów bankowych może potrwać do kilku dni roboczych, w zależności od banku.