Rejestracja domen .pl

Aby zarejestrować domenę w firmie AlphaNet, należy wypełnić zgłoszenie rejestracyjne na stronie https://www.forpsi.pl/domain/. W polu "nazwa domeny" klient wpisuje nazwę jaką chce zarejestrować, a następnie może wybrać rozszerzenia domen, na które chce złożyć zamówienie, spośród kilkudziesięciu dostępnych.

W przypadku rejestracji domeny IDN, nazwa automatycznie tłumaczona jest na kod ASCI, klient widzi nazwę domeny w postaci Unicode.

W kolejnym kroku system sprawdzi, czy wybrane nazwy domenowe są dostępne do rejestracji, o czym poinformuje klienta stosownym komunikatem oraz umożliwi zamówienie wybranej nazwy domenowej do rejestracji na okres od 1 do 10 lat. Klient informowany jest o cenie za rejestrację dla wybranego przez niego okresu abonamentowego całego koszyka zamówienia.
W kroku 3 można wybrać dodatkowe usługi dla domeny. DNSSEC jest darmowy i zaznaczony domyślnie, natomiast pozostałe usługi są opcjonalne. Jeśli pod daną domeną nie ma jeszcze żadnego hostingu, można zamówić skrzynki pocztowe, hosting WP Ready, Basic lub SiteBuilder. Istnieje też możliwość przekierowania domeny na inny adres URL.


Jeśli został wybrany DNSSEC, domyślnie będą ustawione nasze DNSy i formularz przejdzie do kroku piątego. Jeśli klient chce skorzystać z własnych lub obcych adresów DNS, należy odznaczyć DNSSEC. W takim wypadku w kroku 4 klient ma możliwość ustawienia delegacji domeny.

W kolejnym, 5 kroku zamówienia, klient deklaruje abonenta domeny oraz kontakt płatnika za domenę. Jeśli klient posiada już konto w naszym systemie, może wybrać je z listy rozwijanej, jeśli nie - musi zarejestrować nowego użytkownika. W zależności od formy prawnej abonenta domeny, wymagane są różne dane. Poprawność wprowadzonych danych jest weryfikowana. Abonent oczywiście może opublikować swoje dane osobowe. Można to zrobić w panelu administracyjnym, edytując swój kontakt i zaznaczając pole wyboru: „zgadzam się na publikacje danych w Whois”

W ostatnim, 6 kroku, pojawia się podsumowanie zamówienia. Aby dokończyć rejestrację, należy zaznaczyć akceptację zasad i regulaminu świadczenia usług. Po kliknięciu Dalej system automatycznie przekieruje na stronę wyboru szybkich płatności online. Możemy wtedy opłacić od razu usługę lub zamknąć okno i opłacić ją później. Przycisk do szybkich płatności jest również dostępny przy pro formach w zakładce Dokumenty.

UWAGA! żadna domena nie zostanie zarejestrowana przez firmę AlphaNet Sp. z o.o. bez udzielenia zgody na wykonywanie usług związanych z rejestracją i utrzymywaniem nazwy domeny!

Po zaakceptowaniu zasad i regulaminu świadczenia usług przez AlphaNet Sp. z o.o. oraz kliknięciu przycisku Potwierdź zamówienie, zamówienie zostanie wysłane do realizacji. Na podany w formularzu adres poczty elektronicznej abonenta domeny zostaną wysłane e-maile z potwierdzeniem złożenia zamówienia. Na adres płatnika domeny zostanie wysłana faktura proforma za rejestrację nazwy domenowej.

Aby domena została zarejestrowana dla Państwa, należy opłacić fakturę proforma w pełnej kwocie brutto oraz w okresie podanym na fakturze. W momencie zaksięgowania wpłaty domena zostanie automatycznie zarejestrowana dla Państwa, o czym powiadomimy drogą e-mailową. Domeny są rejestrowane na okres od 1 roku do 10 lat od daty rejestracji.

Aby przedłużyć ważność nazwy domenowej o następny rok/lata, domenę należy odnowić w odpowiednim terminie. O zbliżającej się dacie wygaśnięcia ważności domeny poinformujemy Państwa stosownym e-mailem z 30 dniowym wyprzedzeniem. Kolejne przypomnienia są wysyłane 14 dni i 7 dni przed końcem abonamentu.