Jak się logować do FTP?

Po założeniu usługi i jej opłaceniu system automatycznie wysyła informację o danych do logowania.
Do ftp możemy zalogować się poprzez:

  1. poprzez WebFTP
  2. klienta ftp
  3. przeglądarkę www

ad. 1.
Logujemy się do panelu administracyjnego.
Po zalogowaniu z lewej strony znajduje się menu, gdzie jest link do WebFTP (zdjęcie poniżej)Wchodzimy w WebFTP. System zapyta o nazwę serwera login oraz hasło dostępowe do skrzynki. Wszystkie niezbędne dane wysłane zostają zaraz po uruchomieniu usługi.

 

 

ad. 2
Posłużymy się najbardziej popularnym klientem jakim jest Windows Commander (Total Commander). Po uruchomieniu programu wchodzimy w sieć -> FTP połączenie, następnie w Nowe połączenie (oczywiście w przypadku jeżeli nie jest jeszcze skonfigurowane).
Otworzy się nowe okno (zdjęcie poniżej). W sesji wpisujemy nazwę połączenia (jakakolwiek, która będzie nam identyfikowała z czym się połączymy). Host to nazwa naszego serwera np. moja-domena.pl. Jeżeli domena nie jest jeszcze przekierowana na serwer można podać nazwę serwera fizycznego, na której znajduje się Państwa usługa, np. c175wp.forpsi.com. Wszystkie dane wysyłane są po uruchomieniu serwera.

Należy pamiętać aby koniecznie zaznaczyć użyj trybu pasywnego do transferu.

ad. 3
W przeglądarce wpisujemy ftp://login@nazwa-domeny"
Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku właściwie możemy jedynie przeglądać katalogi i pliki jakie znajdują się na serwerze.