Foto wycieczka po datacenter Forpsi

Zapraszamy do foto wycieczki po naszym Datacenter. Proszę odwiedzić naszą siedzibę w miejscowości Ktis w południowej Bohemii poprzez kilka fotografii.

1. fot.: Poprzedni techniczny i administracyjny budynek firmy FORPSI znajduje się obok obecnego Datacenter. Obecnie stary budynek jest używany jako drugi magazyn. W roku 2008 budynek zostanie przebudowany na hotel dla pracowników.


2. fot.:  Wchodzimy do budynku Datacenter, Na drzwiach frontowych wita nas logo FORPSI..


3. fot.: Poprzez hol wejściowy docieramy na pierwsze piętro budynku, gdzie znajdują się biura oraz sala konferencyjna.
4. fot.: Całe pierwsze piętro jest połączone długim korytarzem, wzdłuż którego są wejścia do poszczególnych pomieszczeń, sali konferencyjnej oraz archiwum księgowego. Drukarki i kopiarki
połączone sieciowo są dostępne dla wszystkich pracowników.
5. fot.: Na końcu korytarza na pierwszym piętrze znajduje się nowa sala konferencyjna. Oprócz konsultacji i szkoleń, są tu także odbywane regularne kursy językowe dla pracowników.
6. fot.: Biura każdego oddziału są przeznaczone dla 6-7 pracowników.
7 fot.: Schodząc w dół dostaniemy się do serwerowni na parterze, na drugim piętrze zaś znajduje się biuro zarządu, które nie jest widoczne na tym zdjęciu.
8. fot.:  Na parterze jest specjalne biuro dla techników i administratorów oraz dział zarządzania i rozwoju firmy. Takie zgrupowanie pracowników różnych specjalności może być zaskakujące, jednakże okazało się dobrym rozwiązaniem, ponieważ komunikacja pomiędzy technikami i sprzedawcami odbywa się bardzo szybko i efektywnie.


9. fot.: Obok biura techników znajduje się serwerownia.  Po wejściu do niej ukazują się rzędy regałów z serwerami dedykowanymi.10. fot.: Cała serwerownia jest w pełni klimatyzowana poprzez trzy niezależne jednostki klimatyzacji. Zimne powietrze poprzez system klimatyzacji podłogowej ma dostęp do każdej maszyny w serwerowni.


11. fot.: Każda z usług FORPSI włączając system bazodanowy i kopii zapasowych jest umieszczona na oryginalnych serwerach firmy Dell.


12. fot.: Cały budynek Datacenter jest zabezpieczony przed pożarem poprzez specjalny system gaśniczy wybrany ze względu na bezpieczeństwo dla zdrowia ludzkiego a także nieszkodliwość dla danych znajdujących się na serwerach.13. fot.: Z tyłu serwerowni zainstalowane są pozostałe technologie takie jak UPS, rozdzielnia prądu, itd.


14. fot.: Przed budynkiem Datacenter jest umieszczony ogromny agregat prądotwórczy który jest aktywowany automatycznie w przypadku przerwy w dostawie energii. Generator jest w stanie utrzymać wszystkie urządzenia w Datacenter włączone. Na przykład w styczniu 2007 Huragan Kyrill poważnie uszkodził linię elektryczną w dużej części Czech – w tym czasie agregat utrzymywał działające usługi i sprzęt przez 71 godzin i 53 minuty bez przerwy!


15. fot.: Datacenter FORPSI – Ktis, lato 2005


Dziękujemy za wizytę,

zespół Forpsi