Jak zamówić usługe whois privacy?

Jak możemy zamówić ukrywanie danych WHOIS?
  • podczas rejestracji domeny gTLD
  • zamawiając pakiet (hosting+domena gTLD)
  • transferując domenę gTLD
  • odnawiając okres ważności domeny
  • jako osobna usługa dla już istniejącej domeny
Podczas rejestracji nazwy domeny możemy zamówić ukrywanie danych  WHOIS w czwartym etapie, podczas wyboru serwera DNS. Tutaj wystarczy wybrać odpowiednią opcję a koszt usługi zostanie doliczony do pro formy wystawionej na rejestrację domeny. Usługa zostanie aktywowana zaraz po zarejestrowaniu domeny, czyli po zaksięgowaniu wpłaty. Okres abonamentowy pokrywa się z okresem trwania ważności domeny. 
W panelu administracyjnym zostanie udostępniona administracja tymi danymi, czyli w dowolnym momencie w zależności od potrzeby będziemy mogli dane WHOIS udostępnić wybierając odpowiednią opcję


Zamawiając Pakiet (hosting + domena gTLD). W tym przypadku wybór ukrywania tych danych następuje w piątym etapie zamawiania usługi, podczas wyboru usług dodatkowych. Podobnie jak w poprzednim przypadku okres abonamentowy Ukrywania Danych WHOIS pokrywa się z okresem abonamentowym pakietu oraz w panelu administracyjnym usługi zostanie udostępniona zakładka w której to będziemy mogli dane WHOIS udostępnić wybierając odpowiednią opcję.

Transferując domenę gTLD do AlphaNet'u. Ukrywanie danych można również zamawiać podczas transferu domeny do nas (zmiana registra domeny). Opcja zamówienia dostępne jest w kroku następującym po weryfikacji statusu Domeny. W tym przypadku okres abonamentowy usługi również będzie pokrywał się z datą ważności domeny.

Odnawiając okres ważności domeny. Podczas zamawiania odnowienia domeny na następny okres abonamentowy istnieje możliwość wyboru ukrycia Danych WHOIS. W przypadku gdy posiadają Państwo Pakiet (hosting + domena) ukrycie danych WHOIS jest dostępne w panelu zarządzania usługami dla Hostingu

UWAGA - usługę można zamówić nie później niż 30 dni do zakończenia okresu abonamentowego domeny.