Zamówienie subdomeny dla usług hostingowych

Możesz utworzyć subdomenę (domena trzeciego poziomu) dla swojej strony internetowej w sekcji Administracja -> Hosting -> Szczegóły strony -> Subdomeny.


W polu "Dodaj subdomenę" wpisz żądaną nazwę subdomeny (tylko część przed nazwą domeny, np. dostawa.nazwa_domeny.pl), kliknij w link „Dodaj” i kliknij „Zapisz zmiany”. Jeśli strona jest założona na serwerze Linux (ftpx.forpsi.com), nowo dodane subdomeny będą działały po ponownym przeładowaniu serwera. Proces odbywa się co parzystą godzinę, a informacja zostanie wyświetlona po zmianie ustawień.


Nowy katalog zostanie utworzony w folderze /subdoms/ + nazwa subdomeny, w katalogu głównym konta FTP na hostingu. Należy przesłać dane dla tej subdomeny do tego nowego folderu.

Dla nowych wariantów Easy, Advanced, Professional udostępniamy 5 subdomen za darmo, konfiguracja odbywa się w administracji serwisu. Możliwe jest dokupienie dodatkowych subdomen. Cena dodatkowej subdomeny odpowiada cennikowi na naszej stronie: https://www.forpsi.pl/

Przy aktywacji konieczne jest opłacenie subdomeny do końca okresu abonamentowego webhostingu, wtedy subdomena jest fakturowana razem z webhostingiem. Jest to subdomena, która ma swój własny plik konfiguracyjny, a zatem dyrektywa Server_name jest identyczna z nazwą subdomeny. (Nie jest to subdomena utworzona przez przepisanie adresu, na przykład za pomocą reguł mod_rewrite).

Jeśli nie potrzebujesz subdomeny z własnym plikiem konfiguracyjnym, możesz utworzyć wirtualną subdomenę w Panelu sterowania. Jej funkcjonalność jest zapewniona poprzez nadpisanie adresów mod_rewrite oraz pliku .htaccess.Uruchamiając różne treści na różnych aliasach lub subdomenach tej samej witryny, należy wziąć pod uwagę, że poszczególne aplikacje nie są w żaden sposób oddzielone od siebie i działają pod jednym użytkownikiem. Kiedy jeden system zarządzania treścią zostanie zaatakowany na aliasie/subdomenie, skrypty hakerskie zwykle rozprzestrzeniają się na inne aplikacje działające na tym samym hostingu. Więcej aplikacji również zużywa więcej dedykowanych zasobów serwera; zasoby te są następnie szybciej wyczerpywane, co może ostatecznie spowodować, że witryna przestanie odpowiadać.

Feedback

jak płacić za subdomenę to jakieś chamstwo i zdzierstwo
Great Lion Transprt Paweł Zajączkowski, Paweł Zajączkowski Zajączkowski (1/12/2022 at 8:05 AM)